Що буде з Лаврою та Павлом Лебідь: пояснив митрополит ПЦУ Драбинко

ДУМКИ

Драбинко наголосив, що Лавра має належати ПЦУ й перестати бути “осередком московської церкви”.

Митрополит Переяславський та Вишневський Олександр Драбинко, який 2018 року перейшов з УПЦ МП до ПЦУ, розповів, як розвиватимуться події довкола Києво-Печерської лаври, та як повернути святиню, де поки що “окопався” Московський патріархат.

Про це ієрарх розповів в інтерв’ю Оbozrevatel.

Драбинко наголосив, що Лавра має належати ПЦУ й перестати бути “осередком московської церкви”.

“Але якщо митрополит Павло вже вчиняє антидержавні дії і вдається до образ, то передусім його треба притягнути до відповідальності. Владика Павло показав істинний лик Московського патріархату, з прокльонами і рештою. Сьогоднішній митрополит Павло – це вже не той, який був раніше, недоторканний. Він наголошує на законних підходах до вирішення питання – так от на підставі закону питання і треба вирішувати”, – зазначив митрополит.

Митрополит Олександр певен, що поліція не повинна застосовувати силу до вірян УПЦ МП, які зараз блокують Нижню лавру. Але держава має пояснити предстоятелю УПЦ МП Онуфрію, що він буде нести відповідальність за такі дії.

“Те, що відбувається сьогодні навколо Києво-Печерської лаври, я прогнозував раніше. Я впевнений, що були можливості розв’язати питання раніше і не доводити Лавру до того стану, в якому вона наразі опинилася. Ця церковна організація (упЦ МП. – Ред.) загнала себе в глухий кут. У неї немає бажання вирівняти навіть ті нюанси, які можна було б вирівняти”, – підсумував Драбинко.