Рідні, близькі та друзі не перестають нести квіти: зупuнuлося серце українця, якuй став леrендою ще за жuття

Без категорії

Обірвалося життя видатного українця, який був переконаний, що «треба співати не чуже, а своє, рідне, українське» і зробив для цього все що міг.

Відомий композитор, народний артист України і засновник легендарного гурту “Смерічка” Левко Дутківський помер у рідних Чернівцях у віці 80 років, пише Politeka.net з посиланням на Чернівецьку обласну військову адміністрацію. today.politeka.net

Не стало музиканта 16 травня.

«Левко Дутківський – автор легендарних композицій, пісень, які прославили Буковину. Його смерть – непоправна втрата для Буковини і України. Щирі співчуття родині композитора. Сумуємо… Вічна пам’ять славному синові Буковини…», – йдеться у повідомленні.

Левко Дутківський був засновником і керівником вокально-інструментального ансамблю «Смерічка», Народним артистом України, режисером, педагогом, одним із основоположників української естрадної музики.

«… Саме він підхопив європейську хвилю біг–біту в далекому 1966 році в невеличкому буковинському районному містечку Вижниці і перший почав поєднувати тогочасні ритми, гармонію поп– та рок–музики з народним гуцульським, буковинським, загальноукраїнським мелосом і фольклором, виробляючи таким чином свій власний стиль, створивши високопрофесійний колектив, на який рівнялися, в якого вчилися», – згадує про Дутківського журналіст і дослідник української естради Михайло Маслій

Саме Левко Дудківський посприяв професійному зльоту співочої кар’єри Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару, Іво Бобула, Людмили Артеменко та багатьох інших.

Також Дудківський є автором багатьох відомих пісень.

«Царство небесне… Вічна молитовна пам’ять…»,

«Левко, чия душа світліша музики – я не буду з тобою прощатись, бо не хочу щоб ти в мені помер…»,

«Левко Тарасович – це початок популярної музики в Україні, хто б що не казав. Пішла епоха…світла пам’ять», – коментують трагічну звістку українці.

Ім’я музиканта занесено на “Алею Зірок” у Чернівцях. А також Дутківський є кавалером ордена “За заслуги” ІІІ і ІІ ступенів.

Повідомляється, що серце Левка Дутківського зупинилося після інфаркту та перенесеного коронавірусу