Перший президент України Леонід Кравчук: «Президентом не може бути олігарх» (ФОТО)

ЗНАЙОМІ ВСІ ОБЛИЧЧЯ / Об этом сообщает tt-inform.in.ua со ссылкой на СМИ.


Сьогодні у Чернівцях з інформаційно-просвітницьким візитом перебуває перший Президент України Леонід Кравчук. Він зустрівся з викладачами та студентами Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, а також відповів на запитання журналістів.

«Мене часто питають: чого ви не відпочиваєте, а весь час виступаєте, їздите? – одразу розпочав гість. — Скажу чесно: якби бачив, що Україна йде вперед – або хоча б відкрила двері, аби йти вперед – то не заважав би молодим. Але не бачу».

І пообіцявши «не говорити гаслами», Леонід Макарович спробував дотриматися слова. Він нагадав, що свого часу публічно виступав проти кандидата в президенти Януковича і відкрито агітував за Юлію Тимошенко: «Я казав, що Янукович не підготовлений, що це лихо для України. Мені відповідали: ми знаємо! Кажуть, що народ не помиляється – неправда, помиляється». Його слова справдилися, тож цього разу він знову відверто висловлює свою думку про кандидатів у президенти, говорить тільки фактами і тільки про тих, кого особисто знає.

Відповідаючи на запитання про Володимира Зеленського, Кравчук, зокрема, зазначив: «Зеленський талановитий актор, він освічена людина, масштабна людина в тому секторі, де він має велику силу і досвід. Цей сектор – мистецтво. Але не знаю його як державного управлінця. Якби хоч керівником якогось міста чи району був…»


Щодо кандидата Петра Порошенка Леонід Макарович заявив, що не має жодних особистих упереджень проти нього і навіть вважає його «блискучим бізнесменом». Водночас, він сказав, що «президентом не може бути олігарх»: «Який би він не був, він буде думати про свій бізнес. І його система управління завжди буде подібною до управління бізнесом. От і зараз: хто навколо Порошенка? Бізнес-партнери, куми, свати. Вони будують систему управління країною. Ніколи така система не може бути ефективною з точки зору досвіду і системи управління, виписаної в деталях. Це система бізнесу».


Він не приховує, що його вибір – це кандидат у президенти України Юлія Тимошенко.

«Якщо я підтримую Тимошенко – це тому, що я вивчив її програму крок за кроком, — сказав Леонід Кравчук. — Я готовий вести дискусію про цю програму. Я знаю, що менеджера такого масштабу, як вона, сьогодні в Україні не існує. Я її знаю 22 роки, відтоді, як вона прийшла в парламент молодою дівчинкою. Знаю, що це економіст. Її в тюрму – а вона виходить і починає боротися. Зупинити Юлію Володимирівну неможливо. І коли проти неї кажуть щось погане – це ті, хто не можуть їй чогось простити».


Леонід Кравчук наголосив, що не має жодних особистих амбіцій, не претендує ні на президентство, ні на депутатство. І він інших Президентів України, дехто з яких справді публічно не бере участі в агітаційній передвиборчій кампанії, таки відрізняється.


«Я приймав цю державу в Біловезькій пущі, як дитину. Підписував усі документи, а не гасла, не закликав чи виступав на мітингах, а підписав! Хіба я можу бути нейтральним після того, що зробив? Можу не брати участь у процесі, щоби призупинити падіння України?»


Роман СЕРДЕЧНИЙ

Фото БукІнфо (с)

Джерело статті: “http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=110944”

ТОП новости

ТОП новости

Вход