Рaдіснa звiсткa з Дoнбaсy! Прямo пiд Авдіївкoю – 3СУ пoбuлu cвiтoвuй рeкoрд: сльoзu щaстя! Дuвo нa фрoнтi

Без категорії

“Друга армія світу” не шкодує ні власних солдатів, ні техніки, і водночас продовжує закидати живою силою позиції Збройних сил України під Авдіївкою та Бахмутом Донецької області.

Та втім, це не перешкоджає українським захисникам знищувати противника.

Про це в етері одного з телеканалів розповів голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, втрати у техніці в окупантів колосальні, але це жодним чином не позначається на інтенсивності роботи ворожої артилерії та авіації.

Голова Авдіївської МВА наголошує, що у росіян багато техніки, але вона морально і технічно застаріла. Так, фронті вже з’являються танки і БТРи 50-х років.

“Це говорить про те, що не все у них добре з технікою. Так, її багато, але моральна старість і технічна навряд чи їм зіграє на руку”, – пояснив Барабаш.

Також він зауважив, під Вугледаром ЗСУ знищили понад 130 танків армії Росії. Щобільше – під Великою Новосілкою окупанти закопали танки 50-х років і “просто використовують їх як артилерію”, але вони “взагалі не мають жодної автоматики, засобів спостереження”.

За словами Барабаша, ворог змінює свої плани щодо захоплення Авдіївки – як і виходи на адміністативні кордони Донецької та Луганської областей.

“Крайній раз вони хотіли взяти Авдіївку до 1 березня. Сьогодні у нас 2 березня, а Авдіївка контролюється Збройними силами України. Сподіваюся, і далі так буде. Нічого в них не вийде”, – наглосив Барабаш.

Додамо: одним з завдань наступу Росії може бути повторне захоплення Куп’янська-Вузлового. Це дозволило б ворогу більш вільно почуватися в постачанні озброєння на Донбас залізницею.

Про це в інтервʼю розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт і льотчик інструктор Роман Світан.

Зважаючи на це, росіянам дуже незручно наступати з півночі, тобто з району Сватового. Тому тут вони здебільшого намагатимуться тримати оборону.

Тобто наступ у напрямку з Куп’янська до Сватового будемо проводити ми. Ми це й робимо. Оптимальний варіант виходу на Сватове – це на північ від нього поблизу Куземівки почати рух,
– заявив Роман Світан.

Тоді росіяни можуть сковувати наші Сили оборони з лівого флангу, тиснучи з півночі на південь. Та полковник ЗСУ переконаний, що глобального наступу в росіян не вийде.

“Тут якраз географія така, що нам зручно наступати. Тут ми наступаємо зверху вниз на Сватове. Якщо глянути на підвищення, то зрозуміло, що це якраз оптимальний варіант нам наступати”, – розповів військовий експерт.

Натомість співрозмовник переконаний, що оптимальний варіант для наступу росіян – дещо південніше в районі Кремінної. Там здебільшого рівна поверхня, і саме цим ворог намагається скористатися.

Там, до речі, найбільше скупчення військ у Луганській області. Загалом у регіоні десь 100 тисяч – це ті резерви, які за декілька годин можна перекинути в точку прориву, – заявив Роман Світан.

Тож він переконаний, що основні свої наступальні зусилля ворог сконцентрує саме в районі Кремінної – у бік Торського й Лимана. Таким чином ворог міг би вирішити одразу 3 своїх проблеми:

вийти на Лиман і почати загрожувати Слов’янську,
зрізати виступ поблизу Білогорівки та Сіверська,
відкинути українські війська за Оскіл та Оскільське водосховище.

“Та для того, щоб виконати такі дії в росіян недостатньо сил і засобів. А в нас тут є певні резерви, до того ж наступального плану. Тому я думаю, що наше командування почекає, поки видихнуться російські війська за декілька тижнів”, – розповідає полковник запасу ЗСУ.

Тоді вже українські війська зможуть піти в наступ. Роман Світан прогнозує, що це відбудеться вже протягом місяця – ЗСУ почнуть рух або в бік Сватового, або ж у бік Кремінної.