Рада визначилася з підвищенням тарифу на електроенергію: з якого місяця доведеться платити більше

ВІЙНА

Вже зовсім скоро в Україні підвищать тариф на електроенергію. Він має зрости із червня. Зволікати з підвищенням вартості світла не будуть. Адже ці гроші потрібні для відновлення зруйнованої енергосистеми.

Про плани влади щодо підвищення вартості електроенергії для населення розповіла в ефірі телеканалу “Ми – Україна” народна депутатка, заступниця голови комітету ВР з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Звісно, підвищення тарифів на комуналку та ще й у воєнний час – справа невдячна, і може бути негативно сприйнята суспільством. Проте далі зволікати з цим не варто, адже треба негайно відновлювати і готувати до наступної зими зруйновану енергосистему, а грошей на це катма.

Доведеться підвищувати тариф на електроенергію вже з червня. Якщо ми хочемо мати теплу осінь, теплу зиму у 2023-2024 роках, потрібно мати кошти на те, щоб це тепло було постійно в наших оселях”, – заявила Олена Мошенець.

За її словами на відновлення зруйнованої енергосистеми потрібно близько 50 мільярдів гривень. Причому це та сума, яка необхідна вже, аби залатати найбільші дірки. Насправді ж сума збитків, завданих російським агресором, значно вища.

“Цифра нагально необхідна – це 50 млрд гривень. Цю цифру озвучують і в Світовому банку. Але це лише той мінімум, який необхідний зараз. Насправді та вартість зруйнованого енергетичного сектору на порядок більша. Світовий банк оцінює це в 450 млрд гривень”, – повідомила депутатка.

На сьогодні в Україні ушкоджено 44% атомної генерації, а також 19 енергоблоків теплових електростанцій. Усе це треба відновити до настання нового опалювального сезону. Інакше, українці ризикують залишитися взимку без тепла і світла.