ПУТІН СЯДЕ! Історичний крок США: вже в Гaазі – докази на столі, відповідатиме за все!

СВІТ

США передали докази воєнних злочинів Росії до Міжнародного кримінального суду. Це черговий історичний крок до побудови всебічної відповідальності за міжнародні злочини держави-агресорки.

Про це написав генпрокурор України Андрій Костін.

Він подякував генеральному прокурору Мерріку Брайану Гарланду та всім іншим колегам за те, що вони разом з Україною стоять на передовій правосуддя.

“Вкотре ми бачимо, що відданість справі, єдність і наполегливість дають плідні результати. Кожна зустріч, лист і слухання в Конгресі наближають нас до нашої кінцевої мети – зупинити Росію та притягнути злочинний режим Кремля до відповідальності за всі його звірства”, – зауважив генпрокурор.

Костін висловив сподівання, що трансатлантичне співробітництво між Україною, Міністерством юстиції та Офісом прокурора продовжуватиметься, встановлюючи шлях для прийняття визначних рішень.

Зауважимо, наразі в Україні задокументовано понад 95 тисяч воєнних злочинів, скоєних окупантами. Генпрокурор заявив, що понад 50 військових РФ отримали вироки в українських судах, зокрема, завдяки великій підтримці міжнародних партнерів.

“Воєнні злочини є масовими та різноманітними. Найбільші виклики саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки ми маємо справу з великою кількістю. І на цьому напрямку в нас вже є результати”, – заявив він.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, у нідерландській Гаазі відкрився Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України. У ньому працюватимуть прокурори з України, Євросоюзу та США.