Проpuв фpoнту! Наші вже ТАМ: Залужному вдалось – ворorу кінець! Це принесе нам перемогу!

Без категорії

Пріоритетний рух ЗСУ відбувається на межі Донецької та Запорізької областей. Головне завдання нині – дійти до Старомлинівки. Там розташована основна лінія оборони росіян. До того ж, вони вважають, що подолати її ЗСУ не вдасться, а тому за нею відкривається оперативний простір, розповів 24 каналу полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.

Далі ж ЗСУ можуть рухатись у трьох напрямках – на Бердянськ, на Маріуполь або просто на Азовське узбережжя. Приблизно за місяць наші війська пройшли половину шляху, а отже до кінця липня, швидше за все, вже будуть сформовані основні напрямки удару.

Окупанти стягнули десантні кораблі до Керчі. Вони хочуть застосовувати їх для перевезення легкових автомобілів з півострова й на нього. Очевидно, що вони чекають удару по мосту. Основний засіб, завдяки якому можна його зруйнувати – це підрив, – зазначає експерт.

До того ж вибухівка в такому випадку перевозиться саме на автомобілях, що рухаються по мосту. Тому на ньому й виникають затори, бо росіяни перевіряють кожен транспортний засіб. Та десантні кораблі не врятують ситуацію. Вони допоможуть розвантажити сам міст хіба на 2%.

Зазначимо, що зараз тактика ворога змінюється. З одного боку, зберігається певний запас крилатих ракет. Міноборони заявляло про потенціал росіян виготовляти 100 ракет на місяць різного типу, з яких 60% – крилаті ракети. Головний наголос треба робити на зміцнення нашої ППО і є сподівання, що всі будемо надійно захищати всі міста, в першу чергу, через передачу нам літаків, пише Сергій Згурець для Еспресо.

Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий сказав про те, що Сили оборони продовжують на Бахмутському напрямку утримувати ініціативу і тиснути на ворога на північному та південному флангах. За минулу добу, там пройдено більше кілометра. Важко визначити, де саме це просування. Бахмут охоплюється з двох флангів. На півночі наші контратакують в напрямку Оріхово-Василівки і відсікають вглиб окупованої території по трасі на Слов’янськ.

Третя штурмова бригада там діє. Заступник командира Максим Жорін сказав, що бригада продовжує рух. Частина висот під нашим контролем. Противник намагається чинити опір, в основному, новими підрозділами.

На південному фланзі – Кліщіївка. Там тривають важкі бої. Наші бригади там вибили противника з двох важливих опорних пунктів на висотах перед Кліщіївкою. Далі починається низина, де перебуває сам населений пункт.

Щодо нових підрозділів – Кліщіївку намагаються утримувати, зокрема два танкові полки, які перекинули останніми днями. Вони будуть намагатися унеможливити просування наших підрозділів.  Жорін сказав, що через паніку противник почав використовувати хімічну зброю. Згадується така речовина, як люїзит – коли вона потрапляє на шкіру, одразу виникає біль. Це є суттєвим порушенням правил ведення війни.

На південному фланзі ворог і далі намагається утримувати новими резервами всю цю лінію, яке іде за Кліщіївкою – Андріївка, Курдюмівка, Озарянівка. За цією лінією йде рокадна дорога і за нею ворог підтягнув ці танкові полки. Це говорить про те, що доля Бахмута уже є такою, яку він стримати не може, але останні резерви він намагається перекидати сюди. Навіть із Запорізького фронту – Енергодара перекинули.

Щодо півдня. Там відбуваються поступові неквапливі дії ЗСУ і по Оріхівському напрямку, і від Великої Новосілки, і в зоні Василівки. Працюють піхотні підрозділи та артилерія по резервах (глибина до 30 км). Другий рівень ударів – це 80 км. Це знищення резервів та важливих об’єктів росіян у глибині оборони. Головне – не швидкість, а руйнування стійкості оборони противника. На якомусь етапі вона все одно трісне, що буде ознакою для початку наступного етапу бойових дій.