Поки ми спали наші мужні ЗСУ здійснили історичний прорив: Тепер фактично весь лівий берег наш – побажаймо нашим хлопцям подальших успіхів

Без категорії

Сили оборони України закріпилися на лівому березі Дніпра на Херсонщині, сформувавши там плацдарм.

Поки увага громадськості була звернена на бої за Бахмут, ЗСУ просунулися на Південному фронті. Створено плацдарм на лівому березі Дніпра на Херсонщині.

Про це у своєму звіті пише Інститут вивчення війни (ISW).

” Сили оборони України зайняли позиції на лівобережжі Херсонщини станом на 22 квітня (2023 року – ред.)… Зайняті позиції на березі річки Дніпро на північ від Олешок. ЗСУ просунулися до північної околиці цього населеного пункту”, – пишуть експерти .

На їхню думку, росіяни також втратили контроль над позиціями на лівому березі Дніпра біля Антонівського мосту. Йдеться про кілька островів у дельті цієї річки на південному заході від Херсона.

” ЗСУ вже кілька тижнів утримують позиції на східному березі Херсонської області, створили там стабільну логістику для постачання цих позицій і регулярно здійснюють бойові вилазки, що, ймовірно, є свідченням втрати армією РФ контролю за цією територією”, – повідомили в ISW .

За їхніми даними, росіяни зазнають невдач на цій ділянці фронту через послаблення своєї артилерії, а також через надмірну централізацію російського військового командування, що не дозволяє окупантам оперативно реагувати на зміну ситуації.