Перші два плани Путіна щодо України вже провалилися – диктатор із розпачу вибрав третій шлях

ДУМКИ

Останніми днями спостерігається різка ескалація у війні, розв’язаної Кремлем. Армія Росії розпочала ракетний терор мирних міст та сіл України. Причини загострення пояснив російський політолог Андрій Піонтковський в інтерв’ю телеканалу “Україна 24”.

“Це жест розпачу. Іде ескалація на всіх фронтах”, – розповів Піонтковський. Він пов’язує різку ескалацію із провалом попередніх сценаріїв Кремля щодо поневолення України. Перший мав на увазі бліцкриг із захопленням Києва. Другий – примус України до капітуляції за допомогою західних союзників та так званого “італійського плану”.

“Італійський план давав Путіну не лише нові території, захоплені у Херсонській та Запорізькій областях, а й “кастрацію” української держави: обмеження військових можливостей, заборона на постачання озброєнь з-за кордону”, – нагадав політолог. Він упевнений, що у Кремлі вже усвідомили свою поразку.

Проте зупинитись не можуть. “Він (Путін – ред.) реаліст, він розуміє, що військовим шляхом його армія нічого не зможе зробити. Тому обрано третій шлях… Терор. Абсолютний терор. Залякати і населення України, і частину західних політиків”, – розповів Піонтковський.