“Останнє китайське” ЄС та НАТО — Росії якщо ви негайно не виведете війська з України, то…. – Politico

СВІТ

Євросоюз і НАТО підготували спільний заклик до Росії. У ньому країну-агресорку закликають негайно припинити війну та вивести свою армію з України.

Як пише видання із посиланням на власні джерела, очікується, що спільний заклик ЄС і НАТО офіційно оприлюднять вже незабаром.

Відомо, що ця декларація готувалася понад рік, але затримувалася через напруженість у відносинах між Туреччиною і Кіпром. Раніше 2 дипломати зазначили, що документ представлять найближчим часом, ймовірно, в найближчий понеділок чи вівторок, або ж на початку 2023 року, якщо на заваді стане робочий графік під кінець року.

Хоча текст (звернення до Росії – 24 канал) здебільшого нічим не примітний, надання йому офіційного статусу стало б значним дипломатичним досягненням, зважаючи на місяці, які пішли на його підготовку,
– наголошує видання.

Зазначається, що текст декларації узгоджувався в основному між:

  • офісом голови Європейської Ради Шарля Мішеля,
  • Єврокомісією,
  • НАТО.

Які тези містить декларація

За інформацією Politico, у майже остаточному проєкті ЄС і НАТО закликають Росію “негайно припинити цю війну і вивести свої війська з України”, а також підтверджують свою “непохитну і постійну підтримку її незалежності”.

У декларації країни також погодилися “повністю підтримувати невідчужне право України на самооборону і вибір власної долі”, та наголошують, що “жорстока війна Росії” загострила продовольчу та енергетичну кризу, яка зачепила мільярди людей по всьому світу.