Навікu 24 і 21: щемлuва істоpія бpатів-Геpоїв, які втеклu від nутіна і заruнулu за Укpаїну… ВІДЕО

Без категорії

Посмертне звання Героїв України отримали брати Бутусіни. Роман та Леонід – росіяни. 2014-го року їхні батьки, втікаючи від путінського режиму, переїхали до України. До війська тоді відразу вступив батько. А згодом на фронті опинились і два старших сини. Хлопці загинули торік на Чернігівщині, і нині їм посмертно вручили нагороди.

Історію героїчної родини розповіла кореспондентка ТСН Алла Пасс.

“Понад рік минув, як загинули її сини. Під час розмови Тетяна Бутусіна ледве стримує сльози”, – розповідає Алла Пасс.

“Жодні фінвиплати та нагороди дітей не замінять… я би віддала своє життя, аби дітей повернути, але, на жаль…” – ділиться жінка.

Романові було 24, Леоніду – 21. Їхній останній бій був в селі Лукашівка на Чернігівщині. Торік, 9 березня росіяни почали його штурм. Сили були нерівні, каже батько Олег Бутусін.

Сам знайшов тіла синів: батько розповів, як загинули Роман та Леонід Бутусіни.

Батько Олег Бутусін сам тоді воював, як загинули сини, інформацію збирав по крупицях. Сам знайшов і їхні тіла, зрешечені кулями. Роман та Леонід загинули пліч-о-пліч.

“Є Ромині та Льоніні речі. Там видно, що пробито кулями і все. Будинок, де вони були, теж усе всіяно кулями різного калібру”, – розповідає батько.

Тетяна Бутусіна – мама Героїв. Фото: ТСН / ©

Мама Героїв – Тетяна

Історія багатодітної родини, яка втекла від путінського режиму.

З багатодітною родиною Бутусіних кореспонденти ТСН познайомилися 9 років тому. З російського Владивостока родина тікала від переслідувань путінського режиму, – вони уголос критикували його. За те, що не мовчали, ФСБ голову родини оголосила у розшук.

“В нас там політув’язнених більше, ніж за сталінських часів”, – розповідає мати братів.

Разом з 12-ма дітьми Олег та Тетяна Бутусіни оселилися на Прикарпатті. Переїхати до України, зізнаються, спонукала і війна на Донбасі. Батько родини одразу пішов воювати добровольцем у лавах Правого Сектору.

“Ми розуміли: чи ми на тому боці – боці зла абсолютного, чи ми – на боці добра, України”, – ділиться батько Олег.

Найстарші сини Роман та Леонід теж вирішили боронити Україну. Роман вступив до Академії Сухопутних військ. І хоча з часом у нього виникли проблеми зі здоров”ям, контрактником пішов на фронт. Молодший Леонід закінчив військово-спортивний ліцей, і пішов за братом.

Вирішили всиновити ще двох дітей: як живе родина після загибелі синів.

Після загибелі старших синів в багатодітній родині Бутусіних залишилося 10-ро дітей. Нині вони вирішили всиновити ще двох.

“Наш Роман з дівчиною після війни мріяли всиновити двох діток”, – розповідають батьки.

Нині подружжя проходить курси прийомної родини. А частину грошей, які отримали як компенсацію після загибелі дітей, віддали на добру справу: закупили обладнання для районної лікарні та забезпечили місцеву школу якісною водою.

Лише зараз, за рік після загибелі, Роман та Леонід Бутусіни отримали посмертну нагороду – золоті зірки Героїв України.