“Насправді сила удару була більша, ніж 23 листопада”: чому нова масована атака не спричинила блекаут

Без категорії

Росія вчергове завдала масованого удару по Україні, зокрема по її енергетичній інфраструктурі у п’ятницю, 16 грудня. Унаслідок цього частина регіонів має суттєві проблеми з постачанням електрики, води та тепла.

За наслідками ця атака стала однією з найболючіших з початку ракетного терору Росії і у трійці найбільш неприємних для нашої енергосистеми. Про це 24 каналу розказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Блекаут росіянам не вдався

За його словами, блекауту в результаті цих ударів не сталося лише тому, що диспетчери “Укренерго” вже мають відповідний досвід та знають, як діяти у такій ситуації. Певні райони в цільовій конфігурації завчасно обмежили в електриці, а також зробили низку інших кроків, які не слід називати зі зрозумілих причин.

Як наслідок – система, не зважаючи на дуже і дуже важкі удари, змогла зберегти керованість. Тобто некерованих відключень у масштабі країни зараз немає взагалі. У всіх пунктах, де досі відсутня електрика, тривають інтенсивні ремонтні роботи – енергетики працюють над відновленням живлення. Ситуація складна, але це – не блекаут

Для порівняння Харченко пояснив, що справжній блекаут в Україні був після ракетної атаки 23 листопада. Тоді система відключалася, була некерована і не виконувала жодні команди – ані людей, ані автоматичні.

Тому сила удару була навіть більша, ніж 23 листопада, але те, чого хотів добитися ворог, йому не вдалося,
– підкреслив директор Центру досліджень енергетики.