Наші захисники заслужили на це: Підняти з/п військовим ЗСУ з 30 000 грн. до 50 000 грн., а також з 100 000 грн. до 150 000 грн. коштом надбавок нардепів: петиція набрала 25 тисяч голосів

Без категорії

Електронна петиція щодо підвищення заробітної плати військовослужбовцям за рахунок надбавок народним депутатам набрала 25 тисяч голосів. Тепер цю пропозицію має розглянути президент Володимир Зеленський.

Про це свідчать дані на сайті глави держави. Автор документа Ігор Осипенко пропонує підняти зарплату військовим ЗСУ з 30 тисяч гривень до 50 тисяч, а також зі 100 тисяч до 150 тисяч гривень, передає Obozrevatel.

При цьому петиція передбачає скасування надбавки депутатам Верховної Ради:

  • за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;
  • премію відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи;
  •  матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату.

Зазначимо, збір підписів активізувався після того, як нардепи підняли собі зарплати 308 голосами “за”. ЗМІ звернули увагу, що виплати та надбавки народним обранцям передбачені за рахунок коштів міжнародної допомоги, яку Україна отримує від західних партнерів.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук підписав документ. Згодом Апарат Верховної Ради оприлюднив заяву, в якій запевнив, що додаткові кошти на оплату праці депутатів не виділялися ні з Держбюджету, ні з допомоги міжнародних партнерів.

“Фактично ухваленою постановою “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” встановлено порядок використання перерозподілених коштів. Виконання цієї постанови не вимагатиме додаткових фінансових та матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету”, – йдеться у повідомленні на сайті ВР

Щодо цифр, то ухвалою передбачено, що оклад народного депутата збільшиться до довоєнного рівня: з 28 810 гривень до 49 620 гривень. Причому це без урахування доплат та додаткових витрат.