Наш прапор вже там? Потужний прорив – Залужний аж сяє: ЗСУ вдалося неймовірне. Мелітополь наступний?

Без категорії

На Мелітопольському напрямку є просування Сил оборони на відстань близько 1 км, а на Бердянському напрямку українські військові зайняли панівні висоти у Старомайорському, завдяки чому домінують над супротивником.  

Про це повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень в ефірі телемарафону.

“Констатуємо, що є просування ударних підрозділів наших частин більше одного кілометра вздовж лінії фронту”, – сказав Шершень.

За його словами, РФ зосереджує основні зусилля на тому, щоб утримати опорні ротні пункти та не допустити подальшого просування Сил оборони.

Він зазначив, що на напрямі Велика Новосілка – Урожайний (Бердянський напрям) зараз «гаряче», росіяни застосовують там безпілотники, зокрема «Ланцети». За його словами, на осі Велика Новосілка – Старомайорське українські підрозділи мають «великий обсяг роботи» у наступальних діях, вони закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневої поразки і ведуть контрбатарейну боротьбу.

Шершень підкреслив, що Старомайорське – це населений пункт, що височіє над пересіченою місцевістю та є важливою пануючою точкою для вогневого контролю. Російські окупанти стягнули сюди резерви, але програють вогневий контроль.

“Наші ударні підрозділи тут домінують”, – додав він.

Там тривають важкі бої – вуличні бої, є просування вулицями. ЗСУ контролюють певну частину цього населеного пункту.

“Ми не поспішаємо давати інформацію про контроль – наразі цілковито ми його не контролюємо. Не треба поспішати, видавати бажане за дійсне. З тактичних міркувань маємо затримувати інформацію. Ми дуже дорого платимо за кожен метр нашого просування в умовах таких боїв і тотального мінування”, – підкреслив Шершень.

Одну з ключових ролей в цій боротьбі відіграє артилерія. Майор запасу НГУ ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман зауважив, що станом на зараз на гарячих напрямках артилерія ЗСУ більш точна, ніж артилерія ворога

“Росіяни раніше мали велику перевагу в артилерії, вони гатили безперервно. Рік тому доходило до 80 тис. пострілів за добу. Росіяни робили шалений вогневий смерч, але наразі ЗСУ переважають ворога у контрбатарейній боротьбі, з коефіцієнтом 1 до 10. Коли починає працювати артилерія противника, українські захисники швидко з’ясовують звідки вона стріляє й роблять вогонь у відповідь”, – зазначив Гетьман.

За його словами, артилерія ЗСУ більш точна, ніж артилерія противника.

“Знищення 25-30 одиниць артилерійських систем противника за добу – це велика кількість. В червні було знищено понад 600 одиниць ворожих стволів. На Куп’янсько-Лиманському напрямку було зосереджено 800 стволів артилерії противника. Якщо ми зможемо за місяць-півтора знищити таку кількість, то це свідчить про потужний удар по артилерії ворога. Про це теж казав російський командувач Попов, що вони програють в контрбатарейній боротьбі”, – підкреслив Гетьман.

Окрім цього угруповання російської окупаційної армії на півдні Донецької та Запорізької областей могло запровадити обмеження на використання снарядів для артилерії у спробах зберегти можливість ведення непрямого вогню.

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони Великої Британії.

У британській розвідці розповіли, що Сил оборони України продовжують наступати щонайменше на двох напрямках на півдні.

При цьому, на думку британських експертів, українські сили нібито навряд чи зможуть прорвати основні оборонні лінії росіян, які вони спорудили на цих напрямках.

“На цьому напрямку Росія, найімовірніше, ввела режим нормування снарядів для артилерії, намагаючись зберегти найважливіші можливості для ведення непрямого вогню”, — додали в британській розвідці.