На фpoнmі заruнyв Андрій “Kельт” Лінійчук, який збив 16 воpожuх дронів та вертоліт Ка-52

Без категорії

Андрій Лінійчук був першим, хто здійснив бойове застосування переносного зенітно-ракетного комплексу Martlet — модифікації Starstreak, яку розробили у Великій Британії.

Оператор переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) Starstreak 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України Андрій Лінійчук загинув під час чергового ворожого обстрілу.

Про загибель героя повідомила 95 окрема десантно-штурмова бригада.

25-річний Андрій “Кельт” Лінійчук під час повномасштабного вторгнення став найрезультативнішим зенітником ЗСУ. Він збив 16 дронів “Орлан-10”, один БПЛА “Zala” та ворожий вертоліт Ка-52, за що отримав орден “За мужність”.

За час вторгнення “Кельт” двічі зазнав поранень, а після лікування повертався на фронт. На жаль, під час чергового обстрілу з боку росіян Андрій Лінійчук загинув.

Андрій родом з Житомирщини. Ще у 2020 році після закінчення університету він підписав контракт та пішов у лави ЗСУ боронити нашу країну на Сході. Повномасштабне вторгнення він зустрів під Горлівкою, що на Донеччині.

Андрій Лінійчук був першим, хто здійснив бойове застосування переносного зенітно-ракетного комплексу Martlet – модифікації Starstreak, яку розробили у Британії та надали Україні в межах військової допомоги.

“Андрія нам буде не вистачати. Він став нам братом. Його наполегливість і відповідальність були для нас прикладом, а почуття гумору – розрадою під час бойових виходів. Ми обов’язково помстимося за смерть Андрія”, – написав побратим бійця.

Напередодні на фронті, поблизу міста Бахмута, загинув громадянин Ірландії Фінбар Кафферкі – доброволець з попереднім бойовим досвідом у Сирії.