Ми притягнемо Путіна до відповідальності: лідери G7 виступили із спільною заявою за результатами саміту

СВІТ

Лідери держав “Великої сімки” після саміту в онлайн-форматі, що пройшов 12 грудня, виступили із підсумковою заявою. Усі учасники мають намір і надалі надавати всіляку підтримку України на тлі російської військової агресії, а також притягнути винних до відповідальності.

Повна промова підписантів опублікована на сайті британського уряду. Політики запевнили, що зрештою саме Росія фінансуватиме повоєнне відновлення інфраструктури в Україні. obozrevatel.com

“Ми засуджуємо безперервні нелюдські та жорстокі напади Росії на критично важливі об’єкти інфраструктури, зокрема об’єкти енергетики та водопостачання. Не може бути безкарності за воєнні злочини та інші злочини. Ми притягнемо президента Путіна та винних до відповідальності відповідно до міжнародного права”, – зазначено у повідомленні.

Також представники “Великої сімки” запевнили Київ, що продовжать твердо залишатися на боці українського народу та його армії. Україна може розраховувати на військову, гуманітарну та фінансову допомогу, причому після перемоги це сприяння не припиниться.

“Ми твердо підтримуємо зусилля щодо забезпечення негайної фінансової стабільності України та її відновлення та реконструкції у напрямку стійкого, успішного та демократичного майбутнього відповідно до її європейського шляху”, – підкреслили наші західні партнери.

Нагадаємо, що країни “Великої сімки” мають намір посилити економічний тиск на Росію. Також тиск чинитиметься на тих, хто ухиляється від санкцій та підриває їх.