Молдова не пустила нові війська РФ у Придністров’ї: Держдума загрожує анексією

СВІТ

До Молдови не пустили російських військових зі складу окупаційного контингенту Придністров’я. Москва відреагувала на це болісно. МЗС Молдови офіційно прокоментувало конфлікт із Москвою.

Росія днями спробувала переправити до Придністров’я через Молдову своїх офіцерів нібито для укомплектування на ротаційній основі російського контингенту. Однак молдавська влада відмовила військовим у в’їзді. У МЗС Молдови, коментуючи ситуацію, дали зрозуміти, що Росія діяла з порушенням наявного механізму ротації свого “миротворчого контингенту”.

Також відомство вкотре закликало Москву звільнити Придністров’я від своєї військової присутності. “Повторюємо позицію щодо необхідності беззаперечного відновлення процесу виведення військ РФ і складів боєприпасів з нашої країни”, – заявив речник МЗС Даніель Воде. У Держдумі РФ моментально вибухнули погрозами. Член комітету парламенту РФ у міжнародних справах Дмитро Бєлік заявив, що Росії “потрібно розглянути всерйоз” нібито бажання Придністров’я увійти до складу Російської Федерації.

Раніше про плани приєднатися до РФ заявив кремлівський гауляйтер – ватажок МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв. Зазначимо, що Росія тримає в Придністров’ї скромний військовий контингент: 2 мотострілкові батальйони та підрозділ управління. Загальна кількість військових складає до 1,7 тисяч військовослужбовців. До 2014 року РФ здійснювала ротацію через територію України, проте через агресію втратила таку можливість. Угруповання опинилося в ізоляції.