Крапки над “і”! Пентагон оцінив загрозу нового наступу з Білорусі після наказу Лукашенка…

Без категорії

У Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки продовжують стежити за ситуацією в Україні, зокрема на кордоні з Білоруссю.

Пентагон ретельно вивчає пересування військових колон у напрямку України, заявив речник Міноборони США генерал Пет Райдер.

“США не передбачає можливої ескалації війни чи повторного вторгнення з безпосередньою участю білоруських військ”, – оцінили у Пентагоні загрозу вторгнення Білорусі, ґрунтуючись на розвідувальних даних.

Однак конкретної інформації Райдер не розголошував.

“Ми, очевидно, продовжуємо уважно стежити за ситуацією в регіоні, включаючи діяльність у Білорусі. Я не хочу вдаватися в конкретні розвідувальні дані, але скажу, що, за нашою оцінкою, прямо зараз ми не бачимо будь-якої транскордонної активності, що насувається з боку Білорусі”, – зазначив речник Пентагону.

13 грудня у Білорусі за дорученням Олександра Лукашенка розпочалася раптова перевірка бойової готовності збройних сил країни.

У межах “раптової перевірки” боєздатності війська країни планують облаштовувати мостові переправи через річки Німан і Березина, що не розташовані поблизу кордону з Україною, повідомила моніторингова група “Беларускі Гаюн”.

Крім того, росіяни у Білорусі перетягують свою техніку ближче до кордону з Україною. Йдеться про 24 одиниці військової техніки, включаючи чотири трали з танками Т-80, мінометну батарею, машини зв’язку, інженерну техніку.

Джерело