“Хотів не хотів, треба було хотітu”: УПЦ МП зобов’язали залuшити терuторію Києво-Печерської лаврu

ДУМКИ

Зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП розривають договір про безоплатне користування культовими будівлями, розташованими на території заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Про це стало відомо у попередженні в. о. генерального директора заповідника “Києво-Печерська Лавра”, опублікованому на сайті лаври, пише today.politeka.net

Так, за цим договором, укладеним 19 липня 2013 року, чоловічий монастир УПЦ МП мав право безоплатно користуватися культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Водночас згідно указом президента та постановою Кабінету міністрів створили робочу групу з підготовки пропозицій щодо діяльності релігійних організацій в Україні, яка під час своєї роботи встановила порушення монастирем умов Договору щодо використання державного майна.

“Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 № 06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29.03.2023 року”, – йдеться у попередженні.

Тому монастирю необхідно звільнити будівлі.

Цей договір стосується так званої Нижньої Лаври, де розташований чоловічий монастир.

На початку лютого поточного року в Раді наголосили, що Верховна Рада ухвалить закон, який передбачає заборону релігійних організацій, управління яких – за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України. Зокрема, йдеться про УПЦ МП.