Казахстан погрожує Росії розривом договорів, якщо ті і дальше будуть перевозити крадене українське зерно

СВІТ

Казахстанський міністр індустрії та інфраструктурного розвитку Каїрбек Ускенбаєв заявив, що Казахстан розриватиме з російськими компаніями договори оренди суден, якщо вони перевозитимуть вкрадене українське зерно. Про це він заявив казахстанським ЗМІ, коментуючи затримання у Туреччині судна із зерном українського походження.

Якщо вина російської компанії в протизаконній діяльності буде доведена, договір про оренду буде розірвано.

“Цей корабель зданий в оренду російській компанії. До російської компанії, яка здала його в оренду, санкції не застосовувалися. Обмежень немає, якщо товари перевозяться легально. Але якщо виникає ситуація, яка порушує закон країни за контрактом, то наші бізнесмени мають право порушити питання і повернути це судно назад.

Якщо буде порушення закону з того боку, якщо Туреччина чи Україна дадуть нам офіційний звіт, то ми проведемо розслідування, вживемо відповідних заходів і вживемо свого рішення”, – сказав міністр.

Він наголосив, що Казахстан може розірвати контракт із російською компанією, якщо факт перевезення краденого українського зерна буде доведено.

“Якщо судно займається діяльністю (перевезенням), яка не відповідає правовим нормам, прийнятим у Казахстані та на міжнародному рівні, безумовно, такий договір буде розірвано і судно буде відкликано”, – заявив представник казахстанського уряду.