Казахстан готується “добити” хромающу без імпорту Росію,

СВІТ

Росія, яка страждає через обвал імпорту, до якого призвели безпрецедентні міжнародні санкції, пов’язані з вторгненням російських військ в Україну, стикається з серйозними проблемами при спробі налагодити постачання санкційних товарів обхідними шляхами. Причому удару по російській економіці, що й без того кульгає, готові завдати союзників Москви по ЄАЕС.

Міністерство фінансів Казахстану розробило та винесло на громадське обговорення пілотний проект наказу, згідно з яким планується регламентувати постачання в РФ деяких видів товару. Так, влада республіки має намір не завіряти електронні рахунки-фактури на категорії товарів, що знаходяться під санкціями Заходу, а без зазначеної процедури ці товари не зможуть перетнути кордон з Росією.

Водночас органи державних доходів Казахстану, які виконують функції податкової та митної служби, повинні протягом доби ухвалити рішення про схвалення чи відмову провезення товарів через держкордон. Нині формується перелік товарів, які під дію наказу. Надалі він буде опублікований у відкритому доступі.

Наявність завірених копій ЕСФ на вантажі, що транспортуються авіаційними, автомобільними та морськими маршрутами, контролюватиметься ОГД. Щодо товарів, що поставляються залізницею, відповідальність за контроль вантажів ляже на ТОВ “КТЖ-ГП”.

У Кремлі вже встигли відреагувати на проект наказу, що розробляється в Казахстані. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що офіційний Нур-Султан ще не ухвалив рішення щодо підтримки антиросійських санкцій.