Чехія розгортає виробництво важких озброєнь для ЗСУ: Запрошуються тисячі українських фахівців

Без категорії

Чехія планує розгорнути збільшене виробництво озброєнь, для чого на чеські заводи будуть запрошені тисячі українських фахівців з оборонної сфери.

Така домовленість між Україною і Чехією була досягнута ще в жовтні в ході зустрічі прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали та президента Володимира Зеленського, розповів заступник Міністра оборони Чехії Томаш Копечни в інтерв’ю Чеському радіо.

Копечни зазначив, що домовленість буде вигідна обом сторонам: Збройні Сили України потребують безлічі озброєнь, а на оборонних підприємствах Чехії відчайдушно не вистачає фахівців і робочих рук. Зокрема, одній тільки компанії Tatra з холдингу Czechoslovak Group потрібно не менше 500 осіб.

За словами чиновника, на першому етапі Чехія зосередиться на посиленні потужностей для модернізації та ремонту військової техніки. Пізніше – на виробництві важкого озброєння.

Планується запросити тисячі українських фахівців – залежно від того, як чеські компанії зможуть наростити виробничі потужності. У першому півріччі 2023 року передбачається почати виробництво деяких ключових збройових систем і компонентів.