Досить тuснутu на Україну! В ЄС прозріли – історичне звернення: доля kонmpнасmупу. Браво!

СВІТ

Ханно Певкур, Міністр оборони Естонії, висловив думку, що необхідно утримуватися від створення додаткового тиску на українців у контексті контрнаступу. Замість цього, він підкреслив важливість надання більшої зброї та допомоги. Цю позицію Міністр зазначив під час інтерв’ю українському виданню.

Щодо повідомлень у ЗМІ про недостатню швидкість українського контрнаступу, Певкур наголосив, що він підтримує постійний зв’язок з головою українського Міністерства оборони Олексієм Резніковим та отримує інформацію від інших своїх колег.

“Тому я вважаю, що не потрібно збільшувати додатково тиск на українців, оскільки ви самі знаєте, що робити. Ви також знаєте, що хотіли б просуватися вперед швидше. Однак це не допомагає на полі бою, оскільки на полі бою треба ухвалювати рішення згідно з ситуацією”, – зазначив він.

“Я розумію, чому виникають труднощі, чому виникають виклики, але відкрите обговорення цього в медіа не допомагає”, – сказав Певкур.

Допомагає, за його словами, збільшення поставок зброї та допомоги Україні, щоб її захисники могли належним чином виконувати свою роботу.

Принаймні кілька місяців ще триватиме контрнаступ України – таку думку висловлюють у США.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна відвоювала половину своїх територій, які Росія захопила з початку повномасштабного вторгнення. Про це він сказав в інтерв’ю CNN.

“Україна вже повернула близько 50% території, яка була спочатку захоплена (Росією – ред.)”, – зазначив держсекретар.

Водночас, за його словами, під час контрнаступальних операцій Збройні сили України зіткнулись зі значним опором.

“Це все ще відносно ранні дні контрнаступу. Це важко. Це не завершиться протягом наступного тижня чи двох”, – додав Блінкен.

Він розповів, що у США вважають, що контрнаступ України триватиме ще принаймні кілька місяців.