Чехія запровадила жоpсmkі санкції проти патріарха РПЦ Кuрила

СВІТ

Чехія заборонила патріарху РПЦ Кирилу в’їзд до країни, будь-які фінансові операції через чеські структури та заморозила всі активи патріарха у країні.

У середу, 26 квітня, Чехія запровадила санкції проти глави Російської православної церкви патріарха Кирила.

Про це повідомляє České noviny з посиланням на рішення уряду Чехії.

Чехія внесла першу людину до свого національного списку санкцій, ним став російський патріарх Кирило. Його звинувачують у підтримці агресії Росії проти України.

Відповідним рішенням Чехія заборонила йому в’їзд до країни, будь-які фінансові операції через чеські структури і має відбутися заморозка будь-яких активів патріарха у країні.

“Включення до національного санкційного списку стало можливим завдяки так званому “акту Магнітського”, який набув чинності в січні”, – пише видання.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський додав, що для включення будь-якого суб’єкта до списку санкцій умовою є ретельно задокументована діяльність, яка порушує або загрожує територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності.

Згідно з документом МЗС Чехії, патріарх Кирило є давнім союзником російського диктатора Володимира Путіна та своїми діями активно підтримує російську агресію в Україні. Зазначається, що він використовує своє важливе становище лідера РПЦ та своїми проповідями і публічними виступами дає релігійне виправдання та пояснення російської агресії.

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, голова Російської православної церкви патріарх Кирило (Гундяєв) заявив, що російські війська в Україні воюють “за майбутнє” своєї країни і назвав війну в Україні “святою справою”.