Британська морська піхота брала участь у секретних операціях в Україні, – Times

Без категорії

Королівські морські піхотинці брали участь у спецопераціях з супроводу британських дипломатів в Україні, заявив високопоставлений британський генерал Роберт Маговен. Таким чином, Лондон вперше підтвердив участь у “таємних операціях” в Україні. На це звернула увагу газета Times, передають Патріоти України.

Місії мали “високий рівень політичного та військового ризику”. У своїй статті в офіційному виданні Королівської морської піхоти генерал розповів, як 350 піхотинців допомагали евакуювати британське посольство з Києва до Польщі на початку року. У квітні вони повернулися до Києва для охорони посольства, коли Британія намагалася відновити дипломатичну присутність після відступу російських військ.

Міністерство оборони Британії раніше визнавало присутність в Україні піхотинців для охорони співробітників посольства. Однак військові вперше визнали, що британські війська брали участь у спеціальних операціях на території України.

Окрім участі в операціях, Маговен високо оцінив роль морських піхотинців у підготовці українських військових. “Ми брали активну участь у підготовці сотень українських військовослужбовців протягом цього літа. Ми також плануємо навчати українських морських піхотинців”, – сказав Маговен.