Бoєць, який за два перших чергуваннях збив по pakеmi над Київщиною, розповів про свою “малишку” і полювання на цілі

Без категорії

Боєць із позивним “Покемон” навіть влаштував із побратимом змагання по кількості збитих цілей.

Дві збиті ракети за 20 днів – такий результат зенітника нацгвардійця з позивним “Покемон”, який боронить небо Київщини. Російські залізяки обидва рази вразив радянським переносним зенітним комплексом “Ігла”. Одне з влучань навіть вдалося зафільмувати побратимам героя, йдеться в ТСН

Зенітник-снайпер – такої військово-облікової спеціальності юридично не існує, але фактично в українському війську є такі спеціалісти. Один з них – 20-річний боєць “Покемон”.

Свою першу ракету “Покемон” збив 9 травня. “Перший бойовий постріл і вдалий”, – каже він.

З вдалою посвятою в зенітники одразу привітали побратими, по-зенітному. “Вразив ціль, потім фотографія з цею ж використаною трубою і легенько йому цею трубою по **пі – освячується в повноцінного бійця”, – розповідають побратими про традиції. 

Наступний пуск був 29 травня, коли ворог вкотре масовано обстріляв Київщину, і знову точно в ціль. “Виявив акустично, візуально побачив, зробив накол, але трішки тяжко було захопити її, тому що було темно, але вдало. Друга була Х-101”, – розповідає боєць. 

Одна з тих крилатих ракет на інфографіці від командування повітряних сил – належить саме “Покемону”. “Коли я зробив пуск, моя ракета пошла за ворожою, в небі були спалах і звук, тому я зразу зрозумів, що я вдало”, – каже боєць. 

В нацгвардійця нині, як то кажуть, результативність 100 відсотків, бож два пуски – дві вражені цілі. А ще він вийшов вперед в змаганні з побратимом, хто зіб’є більше. “В нього був спочатку один постріл, потім ми зрівняли, в нас один-один, а тепер вже я зробив другий постріл вдало і тепер рахунок два один на мою користь”, – сміється “Покемон”.

Своїй немолодій “Іглі” після першого пострілу хлопець дав ім’я. “Малишка, я її називаю своєю малишкою. Вона 81-го року, а я 2002 року”, – додає боєць. 

Через надзвичайну ракетну активність ворога свою малишку “Покемону” доводиться вмощувати на плече ледь не кожного чергування. “Чи ракети летять чи “Шахеди”, ми вже знаємо як діяти і переводимось в готовність один, нас координують з якого напрямку і за виявлення мої підлеглі їх знищують”, – розповідає командир зведених розрахунків повітряної оборони бригади “Буревій” НГУ Ігор Рибій.

Бійці готові працювати і надалі заради спокою українців. “Скільки вдастся, стільки й зіб’ю – чим більше, тим краще. Українці можуть спати спокійно”, – переконує боєць.