Блuзько 50 тuс оkуnантів вuявuлuся у к0тлі – nрямо на Донбасі: оточення замuкається! Не вuжuве ніхто

Без категорії

ЗСУ беруть у «логістичний котел» 50 тисяч військових РФ у Луганській області

ЗСУ поступово перехоплюють оперативно-статичну ініціативу на сході – у Луганській та Донецькій областях.

Важкі бої, втрати та надзусилля далися взнаки і принесли результат – нам вдалося деокупувати 40% захопленої території та звільнити від ворога понад 2000 населених пунктів. Зараз є позитив у просуванні на Луганщині та «нависання» з подальшою можливістю деокупації Запорізької області, що також визнається російською стороною», – коментує експерт.

За словами Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, найбільш складною ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ.

Там ворог фактично по трупах своїх солдатів намагається просуватися вперед, але підрозділи сил оборони ціною надзусиль стримують ворожий наступ.

Наразі ситуацію в районі Бахмута стабілізовано. Більше – ворога вдалося вичавити із міської забудови. Місто та шляхи сполучення з ним повністю контролюються ЗСУ, і передумов для оперативного оточення чи виведення українського військового контингенту з нього немає абсолютно», – зазначає Снєгірьов.

У той же час ситуація в Авдіївці – складна, але контрольована.

«Це – укріпрайон, що будувався з 2014 року. Тобто Донецький напрямок ми контролюємо повністю, і у росіян іноді лише просування на тактичному рівні від кількох сотень метрів до трьох кілометрів. Відтак подальше просування окупантів буде дуже проблематичним», – зазначає аналітик.

«Там створюються передумови для наступального розвитку подій та відрізання російського угруповання від шляхів постачання ресурсів для 50-тисячного угруповання, з якого найбільш боєздатного налічується до 15 тисяч «штиків». Водночас, на Сватівському напрямку ситуація для ворога, м’яко кажучи, неприємна», – зауважує оглядач.

Саме з цим пов’язана передислокація в район Сватове – Кремінна у Луганській області 76-ї ДШД з-під Пскова, яка у росіян вважається найбільш боєздатною та технічно оснащеною.

Проте навряд чи чергова спроба переламати ситуацію у свій бік вдасться вдалою для окупантів.

«На відміну від ворога, який, на наше щастя, діє за лекалами Радянської армії, ЗСУ воюють по-сучасному, мобільно, завдаючи точних точкових ударів, насамперед шляхом поставки ворога. Знекровлюючи його в такий спосіб і змушуючи відходити”, – резюмує оглядач.

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії у twitter.

Як зазначається, протягом останніх п’яти днів російські та українські сили, ймовірно, вели бої за контроль над трасою Р66 на північ від міста Кремінна у Луганській області, яке контролює Росія.

За даними британської розвідки, Р66 є ключовим маршрутом постачання північної ділянки російського фронту на Донбасі з Білгородської області РФ.