Більше не дoведеться хoватися вiд повісток. В Укpаїні можуть кaрдинально змінити підхід до мобілізації

Без категорії

ТЦК працюватимуть тільки з вмотивованими патріотами, які готові брати зброю до рук.

Напередодні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» №9566.

Ініціатори змін вважають, що якість мобілізації можна суттєво покращити, і поповнювати лави захисників можна виключно мотивованими людьми, які готові захищати Україну зі зброєю в руках.

Абсолютно зрозуміло, що захист Вітчизни можуть забезпечити лише мотивовані громадяни, готові й фізично, і морально воювати проти рашистських окупантів.

Це неодноразово наголошують і самі учасники бойових дій, які звертають увагу, що на передову направляють невмотивованих, мобілізованих примусом громадян, які на фронті приносять лише зайві проблеми.

Вони можуть підвести підрозділ, побратимів у відповідальний момент, можуть залишити позицію, втекти, здатися в полон, або навіть гірше.., – йдеться у пояснювальній записці.

При цьому автори змін вважають, що примусова мобілізація створює негативний імідж Україні на міжнародній арені, і є добрим аргументом для ворожої пропаганди, яка потім супроводжує відповідну «картинку» своїми коментарями про те, що «в Україні закінчилися патріоти».

Тих, хто не готовий воювати відповідно до змін, мобілізують на роботу у тилу.

Працездатних осіб військовозобов’язаного віку і стану, які не готові воювати, мобілізовуватимуть для виконання робіт, що мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану, – йдеться у документі.

У разі ухвалення такого рішення військовослужбовці зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами, а інші громадяни, без потреби тікати та ховатися від повісток, працюватимуть на економіку (а отже, і на обороноздатність).

Поки дата розгляду внесених змін ще не відома.

Джерело