Байден поїде до Фінляндії перед самітом НАТ0, щоб послати сигнал Росії — ЗМІ

ДУМКИ

Байден збирається з Фінляндії послати потужний сигнал Путіну напередодні саміту НАТО у липні.

Президент США Джо Байден, ймовірно, відвідає Гельсінкі на початку липня перед самітом НАТО.

Про це повідомляє видання Iltalehte з посиланням на власні джерела у сфері зовнішньої політики та безпеки Фінляндії.

Очікується, що у саміті в Гельсінкі візьмуть участь Байден, президент Фінляндії Саулі Нііністе , прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон , прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен , прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре та прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Візит Байдена до Фінляндії може відбутися на вихідних перед самітом НАТО у Литві 11 і 12 липня. Тобто це може бути 8-9 липня.

За інформацією Iltalehti, таким чином Сполучені Штати хочуть надіслати Росії сигнал про те, що США віддані справі захисту Фінляндії та всіх скандинавських країн.

У Фінляндії ймовірний візит вже охрестили історичним. Це буде перший випадок, коли чинний президент США відвідає країну, і зустріч не буде безпосередньо пов’язана з відносинами США та Росії.

Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна очікує від саміту НАТО у Вільнюсі. За його словами, ми чекаємо на “реальний сигнал” про подальше партнерство, адже сьогодні Україна виконує функцію НАТО, “руйнуючи агресивну спроможність Російської імперії”.