Байден на саміті G7 заявив, що підтримує навчання ЗСУ на F-16 – CNN

СВІТ

Рішення показує різкий поворот у позиції Байдена, який раніше заявляв, що не бачить, що Україні потрібні F-16.

Президент США Джо Байден поінформував лідерів G7 у п’ятницю, що Вашингтон підтримує спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.

Про це повідомляє CNN з посиланням на високопоставленого чиновника в адміністрації президента США.

Очікується, що навчання не відбудеться в США, сказав чиновник, і, ймовірно, відбудеться в Європі. Але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі, сказав чиновник.

Очікується, що це займе кілька місяців, і чиновник сподівається, що це почнеться “найближчими тижнями”.

“Оскільки навчання відбуватиметься протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішуватиме, коли насправді надати літаки, скільки ми надамо та хто їх надасть”, — сказав чиновник.

Посадовець додав, що “на сьогоднішній день Сполучені Штати та наші союзники й партнери зосередилися на забезпеченні України переважною більшістю систем, озброєння та навчання, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку. Дискусії щодо вдосконалення українських Повітряних сил відображають нашу довгострокову відданість самообороні України”.

Рішення показує різкий поворот у позиції Байдена, який раніше заявляв, що не бачить, що Україні потрібні F-16.