А ось теnер візьмуться за кожноrо: У ВРУ проrолосувалu за закон якuй nосuлює nокарання за “прuховане баrатсmво”: кому заrрожує до 12 років в’язнuці

ПОЛІТИКА

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за корупцію для депутатів, міністрів та суддів.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України. politeka.net

Законопроект пропонує внести зміни до статті 368-5 Кримінального кодексу (незаконне збагачення) та встановити, що: набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави (депутати, міністри, судді, прем’єр-міністр, голова СБУ та ін.) або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи під час військового або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна або без такої.

Варто зазначити, що на цей час за вищезазначені порушення депутати, міністри, судді, прем’єр-міністр, голова СБУ та інші особи, уповноважені на виконання функцій держави, можуть бути позбавлені волі на строк до 10 років.

Крім того, планується посилити кримінальну відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів – за таке порушення обмежуватиметься свобода на строк від 3 до 5 років (зараз від 2 до 5).

Автори законопроєкту вважають, що його прийняття сприятиме більш ефективній боротьбі з корупцією, а також запобігатиме скоєнню нових кримінальних правопорушень цього виду в цілому та в умовах військового та надзвичайного стану, зокрема.